A 3DEXPERIENCE World 2024. február 11-14. között került megrendezésre a dallasi TX-ben. A SOLIDWORKS videójában Tracey Wilson, az esemény házigazdája mesél a nyitónapról.
A SOLIDWORKS 2024. február 11-14. között tartotta a 3DEXPERIENCE World 25. jubileumi rendezvényét. Az „IMAGINE” fantázianévre keresztelt eseményről Tracey Wilson, házigazda mesélt. Az alábbi videó egy kötetlen beszélgetés keretében foglalja össze a február 11-i nyitónap érdekességeit.
A február 11-i nyitónap Gian Paolo Bassi, a 3DEXPERIENCE Works vezető alelnökének köszöntőjével vette kezdetét, aki nagy szenzáció közepette egy elektromos autóvá alakított Shelby Cobrából szállt ki a színpadon. A 25. jubileumi rendezvényt nagy érdeklődés fogadta, hiszen több mint 30 országból, 4700 résztvevő érkezett.
A nyitást követően Bernard Charles, a Dassault Systèmes igazgatótanácsának ügyvezető elnöke mutatta be az új vezérigazgatót, Pascal Dalozt, akinek hivatalba állásához nagy reményt fűz a vállalat.
Bernard bejelentése történelmi kitekintéseket is tartalmazott. Szóba került az 1997-es befektetés, amikor a Dassault Systèmes felvásárolta a frissen indult SOLIDWORKS vállalkozást. A közös munka gyümölcse többek között a 3DEXPERIENCE felhőplatformot eredményezte. Ezt követően a jövőről, a gazdasági tervekről, a termék életciklusának meghosszabbításáról beszélt. Ennek megerősítéseként számos szabadalmaztatott K+F projektet is megosztott a hallgatósággal. Ilyen például a mesterséges intelligencia kombinálása a modellezés és szimuláció képességével, vagyis a MODSIM-mel.
„A MODSIM és a mesterséges intelligencia egyesítése páratlan lehetőséget kínál arra, hogy életet vigyünk a termékekbe” – mondta Bernard. Az AI használata nem újdonság, hiszen a Dassault Systèmes már több mint egy évtizede eszközölte ezen a téren első szabadalmát. Az elmúlt évek munkája és a technológia iránti elkötelezettség jegyében 2024 végére a Dassault Systèmes összes tervező alkalmazásában elérhetővé teszi az AI-alapú funkciókat, az ügyfelek nagy örömére.
Ezt követően Michael Jackson, a CADENCE kutatási alelnöke csatlakozott a SOLIDWORKS vezérigazgatójához, Manish Kumarhoz a színpadon, hogy bejelentse a SOLIDWORKS-felhasználók számára az új, integrált elektromechanikai megoldást kínáló partnerséget. „Az integráció felgyorsítja a végponttól végpontig tartó elektromechanikus rendszerek fejlesztési folyamatát, miközben optimalizálja a gyakran ellentmondásos technológiai és üzleti követelményekkel kapcsolatos terveket” – mondta Michael.
A továbbiakban számos új és izgalmas projektről vagy éppen hírről lehetett hallani. Ilyenek voltak többek között:
- A DraftSight, a HomeByMe és a SOLIDWORKS tervezőeszközökbe beépülő új, mesterséges intelligenciával támogatott funkciói,
- a SOLIDWORKS közösségének mérföldköve, amely elérte a 7,5 millió felhasználót,
- egy izgalmas projekt, amely a SOLIDWORKS for Startups Program keretében valósult meg: a DBOX a világ legfejlettebb, mesterséges intelligencia alapú szoftverrel integrált autonóm drónja,
- szintén egy izgalmas projekt, az „Ella”, ahol a Gluxind csapata a SOLIDWORKS-ot használta egy intelligens, AI-vezérelt babakocsi megtervezéséhez és szimulálásához,
- Dr. Lonnie Johnson előadása a technológia fejlődésről, innovációkról, szabadalmakról (egészen a forradalmasított vízipisztolyoktól, a Super Soaker-től a NASA-val való közös együttműködésig), a megújuló energiaforrásokról (melynek folyamatos kutatása és a klímaváltozás problémáira irányuló megoldások jegyében jött létre a Johnson Energy Storage nevű vállalat, amelynek célja egy saját fejlesztésű, kerámiából, üvegből és fémből készült, nagy energiasűrűségű szilárdtest-akkumulátor kifejlesztése), végezetül pedig az AI és ember jövőbeli kapcsolatáról, ahol olyan kérdések merültek fel, mint a biomechanika vagy éppen a géntechnológia.